Aktualności /

Transmisja Mszy św. z naszego kościoła

Transmisja Mszy św. z naszego kościoła

sobota, 21-03-2020 | dodał: ks. Tomasz Sobolewski

Po raz drugi będą transmitowane dwie Msze św. z naszego kościoła, drogą internetową. Niedziela 22 marca 2020 godz. 10.30 i 12.00.

Na profilu Wspólnoty Uwielbienia na facebooku. Trwają przygotowania, aby kolejne transmisje Mszy św. dotarły do jeszcze szerszej widowni, ale o tym będziemy wkrótce informować. Na razie prosimy o modlitwę. 


NAJNOWŻSZE KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ Z POZNANIA: 

 

W związku z utrzymującym się stanem zagrożenia epidemicznego prosimy duszpasterzy, by wiernym, którzy tego potrzebują, umożliwili bezpośredni kontakt ze sobą, na przykład poprzez udostępnienie numeru telefonu, pod którym są realnie osiągalni. Warto też samemu nawiązać kontakt z parafianami, którzy mogliby potrzebować rozmowy i wsparcia. Zachęcamy duszpasterzy do nagrywania krótkich filmów mówiących o ofercie parafialnej i dodające ducha parafianom, z zapewnieniem o bliskości, modlitwie oraz o gotowości pomocy.

Obowiązywanie dyspensy od obowiązku niedzielnego oraz zarządzeń zawartych w Dekretach Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego z dn. 12 i 13 marca zostaje przedłużone do Wielkiej Środy. Uwagi na temat świętowania Triduum Paschalnego zostaną nadesłane w terminie późniejszym.

Ponadto przekazujemy następujące przypomnienia oraz wskazania:

 

1. Podczas każdej Mszy św. może przebywać wewnątrz kościoła jednorazowo maksymalnie do 50 osób. Na drzwiach wejściowych winna znajdować się wyraźna informacja na ten temat. Należy policzyć osoby wchodzące do kościoła.

2. Poza Mszą św. nie organizujemy innych wspólnotowych celebracji w światyni i poza nią.

3. Rekomendujemy przyjmowanie Komunii św. na rękę w sposób opisany we wcześniejszych zarządzenaich Księdza Arcybiskupa. Przy wejściu do kościoła należy przygotować preparat do dezynfekcji rąk. Można udostępnić parafianom film instruktażowy na temat przyjmowania Komunii św. na rękę: http://rybacy.tv/z-zycia-kosicola/jak-przyjmowac-komunie-swieta-na-reke-738-min/ oraz film na temat komunii duchowej: http://rybacy.tv/z-zycia-kosicola/czym-jest-komunia-swieta-duchowa-o-janusz-pyda-op-956-min/ .

4. Zachęcamy parafie, które jeszcze nie przeprowadzają transmisji ze swoich świątyń, do umożliwienia wiernym tej formy przeżywania liturgii i modlitwy. Można poprosić o pomoc kompetentnych parafian lub skorzystać z poradnika: http://rybacy.tv/dla-kaplanow/jak-zrobic-transmisje-live-w-parafii-instrukcja-ks-michal-tomiak-946-min/ . Po-mocą służy również ks. Sławomir Kostrzewa (tel. 604 126 223; kostrzewa.s@gmail.com).

5. Od najbliższego tygodnia należy dawać wiernym dodatkowe okazje do spowiedzi, aby uniknąć większych skupisk ludzkich. Spowiedź winna odbywać się w jeden z następujących sposobów:

a. w osobnych pomieszczeniach, umożliwiających sprawowanie sakramentu z zachowaniem większej odległości między penitentem a spowiednikiem – zawsze dbając o należytą dyskrecję;

b. w konfesjonałach z często zmienianą folią (min. codziennie) założoną od strony penitenta i przygotowanym zestawem do dezynfekcji – najlepiej chusteczek ze środkiem odkażającym. Penitent każdorazowo po sobie przeciera miejsce spowiedzi i zabiera ze sobą chusteczkę. Należy penitentom przekazać stosowną instrukcję.

Zawieszamy możliwość spowiedzi w zamkniętych konfesjonałach. Należy umożliwić wiernym przyjęcie Komunii św. po odbytej spowiedzi (np. w wyznaczonych godzinach).

6. Do chorych z posługą duszpasterską należy udawać się tylko na ich wyraźną prośbę.

7. Nadal pozostaje zawieszona posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

8. Informujemy, że zaproponowana w komunikacie kurialnym możliwość przekazania za pomocą aplikacji Drogowskaz ofiar “na tacę” na obecnym etapie nie będzie stosowana.

9. Zawieszamy organizowanie w obecnym czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

10. Polecamy uwadze księży proboszczów Miasta Poznania wysłaną przez Kurię dnia 18 bm. prośbę Dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej dotyczącą pilnej zbiórki trwałej żywności i środków higienicznych.

11. Caritas Archidiecezji Poznańskiej uruchamia zbiórkę, która pozwoli zakupić respirator. Zostanie on przekazany do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia. Na sprzęt organizacja planuje uzbierać i przeznaczyć 95 tys. zł. Zbiórkę można wesprzeć za pomocą strony internetowej https://caritaspoznan.pl/respirator .

 

W tych trudnych chwilach szukajmy naszej siły w Chrystusie. Niech codzienna modlitwa będzie umocnieniem dla nas oraz dla naszych sióstr i braci.

 

Msze Św.

Niedziele
godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00

w lipcu i sierpniu
godz. 7.00, 9.00, 10.30, 19.00

Dni powszednie
godz. 8.00, 18.00

Święta w dni pracy
godz. 8.00, (11.00 albo 16.00), 18.00

Pierwsze piątki miesiąca
godz. 8.00, 18.00, 19.00

Zobacz więcej

Spowiedź Św.

Dni powszednie, niedziele i święta
15 minut przed Mszą św.

W każdy czwartek
godz. 17.00 - 18.00, 20.00 - 21.00

Pierwszy piątek miesiąca
godz. 15.00 – 17.00; 17.30 – 18.00

Pierwsza sobota miesiąca 
godz. 7.00 - 8.00

Zobacz więcej

Biuro parafialne

Poniedziałek, środa, czwartek
godz. 16.00 - 17.00

Piątek
godz. 9.00 - 11.00
 

Lipiec i Sierpień:

Poniedziałek, środa
godz. 16.00 - 17.00

Piątek
godz. 9.00 - 11.00

tel.: +48 61 442 20 89

Zobacz więcej

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM